Pracovní skupiny

Zdravé vnitřní prostředí budov

Problematice zdravého vnitřního prostředí budov se jako jediná v České republice komplexně věnuje Česká rada pro šetrné budovy. Pracovní skupina prostřednictvím synergie odbornosti svých členů nabízí jedinečný pohled na kvalitu vnitřního prostředí ve všech jeho aspektech a svojí činností přispívá k jeho zlepšování tak, aby se stalo standardem ve všech budovách. Naším cílem je poskytovat optimální řešení vnitřního prostředí budov, které bude prospěšné pro člověka i pro životní prostředí ať už ve školách, kancelářích nebo našich domovech.

Pro pracovní skupinu Zdravé vnitřní prostředí je měřítkem budovy jednotlivec, na kterého prostředí budovy působí, ovlivňuje jeho výkonnost, kreativitu, schopnost učit se, i jeho nemocnost. Budova by svojí schránkou a technologiemi měla nabídnout dlouhodobě kvalitní prostředí umožňující lidem v ní trávit několik tisíc hodin ročně. Více o zdravém vnitřním prostředí na www.zdravabudova.cz

Tématu zdravého vnitřního prostředí v kancelářích se pracovní skupina věnuje především skrze partnerství Rady v soutěži CBRE Zasedačka roku, kde Rada zaštiťuje kategorii Zdravá kancelář. Pracovní skupina v rámci Zdravé kanceláře díky odbornosti členů vytvořila komplexní sofistifikovaný systém hodnocení vnitřního prostředí, který se snaží stále zdokonalovat.

Tématu zdravého vnitřního prostředí ve školách se pracovní skupina věnuje v projektu Zdravá škola, jehož cílem je plošné zlepšení kvality vnitřního prostředí v českých školách. Pracovní skupina se snaží zvýšit povědomí o problematice zdravého vnitřního prostředí a jeho vlivu na zdraví. Primární snahou pracovní skupiny je, aby se kvalita vnitřního prostředí ve školách řešila komplexně. Více o projektu Zdravá škola na www.zdravaskola.cz.

Novou aktivitou pracovní skupiny Zdravé vnitřní prostředí je podskupina Zdravý domov, která se chce zabývat detailněji problematikou kvality vnitřního prostředí v rezidenčních budovách. Pracovní skupina vytváří hodnotící kritéria pro soutěž Zdravý domov, připravuje se pilotní projekt rezidenčního bydlení se zapojením členů Rady a Rada téma pokrývá medializací tématu.

Iveta Králová

Koordinátor:

Iveta Králová
(Saint-Gobain, Ecophon)
Projekty 2019:
Zpět
     
reklama reklama