Uskutečněné akce

11/10

GREEN WALK GREEN TALK: Rezidenční projekt BOTANICA K s recyklací šedé vody a certifikátem BREEAM

Botanica K – mezi ulicemi Laténská a Pod Stolovou horou , 9:00 – 11:00


GREEN WALK - GREEN TALK

KDY: 11.10.2017 9:00 - 11:00
KDE: Botanica K – zařízení staveniště 2. patro mezi ulicemi Laténská a Pod Stolovou horou (mapa)
MHD: Nušlova - 1 zastávka autobusem (137, 149,184) ze zastávky Nové Butovice,
Autem: Možnost parkování v okolních ulicích

Společnost Skanska se dlouhodobě zaměřuje na šetrnou výstavbu. Šetrná budova je důležitým krokem směrem k udržitelnému rozvoji. Díky použitým technologiím jsou budovy efektivnější z hlediska spotřeby zdrojů, pohodlnější, zdravější a do budoucna zajišťují kontrolu rizika spojeného s rostoucími cenami energií.

Náš podzimní Green Walk Green Talk Vás provede novou rezidenční výstavbou Botanica K, která je navržena v nízkoenergetickém standardu. Prohlédnout si můžete dokončenou budovu K3,4 a budovu K1,2 ve výstavbě. Budova Botanica K1,2 již získala jako první bytový dům v České republice „Interim certifikát pro schéma International New Construction 2013 – Residential“ a cílí na výsledné hodnocení BREEAM Very Good. Mimo jiné se ve všech budovách Botanica K počítá se systémem pro hospodaření s šedou vodou, v rámci kterého bude pro splachování toalet využita přečištěná voda z umyvadel, van a sprch. U domu bude navíc umístěna akumulační nádrž pro zachycování dešťových vod, jež mohou být dále využity pro zalévání zeleně v okolí domu.

V rámci exkurze bude představeno:

  • Využití dešťové vody z akumulační nádrže
  • Technologie šedé vody pro splachování WC
  • Práce s materiály: zabudované materiály jsou kontrolovány z hlediska obsahu těkavých organických látek. Veškeré zabudované dřevo je s certifikáty PEFC nebo FSC, ostatní dřevo použité během výstavby je legálně těžené a obchodované. Minimálně 95% odpadu vznikajícího na stavbě je tříděno a odkloněno od skládky.
  • Pro zajištění kvality vnitřního prostředí po výstavbě je sestaven „Indoor Air Quality Plan“ – plán průběhu výstavby
  • Solární termické kolektory
  • Certifikace BREEAM – zkušenosti z certifikace

PROGRAM (akce bude probíhat v českém jazyce):
8:50 Setkání účastníků v zařízení staveniště
9:00 Bezpečnostní proškolení a prezentace projektu
10:00 Exkurze - dostavěná budova K 3,4 s prohlídkou bytu a budova K1,2 ve výstavbě
11:00 Ukončení akce

Představení projektu: Ing. Petr Dušta, Senior projektový manažer, Skanska Reality a.s. a Ing. Jakub Kiska, Projektový manažer, Skanska Reality a.s.

Důležité:
Před prohlídkou stavby budete proškoleni základním školením o pohybu na stavbě a v průběhu prohlídky Vás vybavíme povinnými pracovními pomůckami osobní ochrany (boty. brýle, vestu, rukavice).  Ve formuláři níže prosím uveďte požadovanou velikosti bot.

VSTUPNÉ:

  • 400 Kč - členové CZGBC, NGO, státní správa, akademický sektor
  • 1000 CZK - ostatní

Platba proběhne převodem na základě faktury, kterou obdržíte po Vaší registraci. Vezměte prosím na vědomí, že vaše registrace je závazná. Zrušení lze provést zdarma 48 hodin před akcí, poté vám bude účtováno plné vstupné. Kapacita účastníků je omezena 20 osobami, z jedné společnosti max. 1 osoba. Prosím registrujte se skrze formulář níže, nejpozději do 9.10.

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat event manažerku:

Moki Topiarzová
E: moki.topiarzova@czgbc.org | M: +420 776 735 977

     
reklama reklama