Rozhovor se zaměstnanci finalisty Zdravé kanceláře společnosti STRV s Michalem Krajsou a jeho kolegou Danielem Ondůjem

Rozhovor s uživateli zdravého vnitřního prostředí finalisty Zdravé kanceláře 2016 STRV, s Michalem Krajsou a Danielem Ondůjem

Jak se pracuje v jedinečných kancelářích STRV, kteří jsou letošními finlisty Zdravé kanceláře? Jak zaměstnanci vnímají své pracovní prostředí? A jak na ně zdravé vnitřní prostředí působí? Všechno toto a mnohem více  se dozvíte v rozhovoru s Michalem Krajsou a Danielem Ondůjem z STRV.

Kdo byl iniciátorem a přihlásil Vaše kanceláře do soutěže o Zdravou kancelář v rámci soutěže Zasedačka roku CBRE a proč?

Michal Krajsa: Iniciativa přihlásit naše kanceláře do soutěže přišlo z našeho marketinogého oddělení. Jednoduše jsme se chtěli pochlubit, jaké prostřední se nám podařilo vytvořit pro naše lidi.

Proč se Vám v STRV dobře pracuje?

Daniel Ondůj: Jednoznačně se mi líbí, jak jsou naše kanceláře prostorné, světlé a vzdušné. Dříve jsem totiž pracoval v temných kancelářích se zářivkami (smích). Navíc se mi líbí odpočinkové zóny i různorodost pracovního prostoru, což má na mě opravdu pozitivní vliv.

Čím je váš prostor unikátní?

Danielem Ondůjem: Rozlohou i volností. Je tu spousta místa a líbí se mi, že můžu pracovat odkudkoliv. Moc se mi líbí i odpočinkové zóny - máme tu vlastní střešní bar, velkou terasu s vířivkou, kulečník, fotbálky, spací boxy, ping pong, několik xboxů i vlastní posilovnu.

Vnímáte výhody spojené se zdravým vnitřním prostředím své kanceláře? Mají na Vás vaše kanceláře pozitivní dopad?

Daniel Ondůj: Určitě ano. Jak jsem již zmiňoval, naše kanceláře jsou opravdu světlé a vzdušné, takže mohu říci, že jsem mnohem méně unavený, než v „konvenční kanceláři“. Nemám červené a unavené oči jako dříve, kdy jsem pracoval při zářivkovém osvětlení. Takže pozitivní dopad zde určitě je.

Od poroty jste dostali hodnocení zdravého vnitřního prostředí, plánujete hodnocení nějak reflektovat a dále vylepšovat své kanceláře?

Michal Kraisa: Připomínky v hodnocení určitě zvážíme. Naše kanceláře se pořád vyvíjí a průběžně je zlepšujeme na základě připomínek zevnitř i zvenku.

Kdybyste nyní nově zařizovali své kanceláře, je něco, co byste udělali jinak?

Michal Kraisa: Myslím, že ne, jsme tu opravdu spokojení. Ale jak jsem již říkal, naše kanceláře procházejí neustálým vývojem. Teď například pokládáme novou podlahu v tělocvičně, která snese větší zatížení závažím. Ale i na prostředí kanceláře stále pracujeme s designérem Martinem Stárou se Studia Perspektiv, aby naše kancláře nebyly jenom hezké, ale hlavně funkční na 100 procent.

Daniel Ondůj: Z mé strany by to možná bylo více úložného prostoru. Ale i to už se vyřešilo skříňkami, úložnými kontejnery a tak dále.

     
reklama reklama