10 let exkluzivního člena Saint - Gobain: Komfort a udržitelnost

Skupina Saint-Gobain je dlouhotelým a aktivním členem Rady a jako exkluzivní člen se výrazně podílí na práci většiny pracovních skupin. I díky spolupráci s Radou mohla skupina Saint-Gobain jasně definovat své jasné cíle a strategii pro udržitelnou výstavbu, vyrábět a distribuovat materiály a řešení, které jsou klíčovou složkou pohodlí každého z nás a budoucnosti všech. Před deseti lety vyráběla stavební materiály, dnes vytváří skvělá místa pro život každého z nás.

Spolupráce s Radou po dobu její existence pomohla změnit přístup Saint-Gobain k tomu, čím se zabývá. Před deseti lety se Skupina soustředila na výrobky a jejich parametry. Postupem času se začala věnovat komplexním materiálovým řešením a jejich přínosu pro efektivní, ekologickou a šetrnou výstavbu s maximálním pozitivním dopadem na následnou užitnou hodnotu budov. Cílem Skupiny je vyrábět takové materiály, které přispějí k tomu, aby se uživatelé v budovách cítili komfortně.  Velkou roli v rozvoji této strategie hrála právě Česká rada pro Šetrné budovy. Kam se největší výrobce stavebních materiálů díky této spolupráci ve své strategii posunul?

V roce 2009, kdy byla Rada založena, byla ústředním motivem strategie Saint-Gobain výkonnost jednotlivých materiálů, jejich parametry, zejména spojené s úsporou energií a tepelnou ochrannou budov. Filosofie Saint-Gobain dnes vychází z toho, že prostor, ve kterém žijeme a pracujeme, vnímáme všemi smysly a chceme se v každém ohledu cítit komfortně. Chceme dýchat čerstvý vzduch, omezit hluk, mít dostatek denního světla, nechceme se třást zimou nebo potit, navíc chceme mít dobrý pocit, že negativní dopady užívání budovy na životní prostředí budou minimální.

Jaké jsou budovy, ve kterých naleznete řešení a konstrukce dodávané Saint-Gobain? Jednoduše řečeno multikomfortní, takové, které přináší pohodlí pro člověka, jeho peněženku i životní prostředí. Pod slovem komfort se neschovává žádný luxus. Je to stav, kdy je nám zkrátka pohodlně a příjemně v každém směru. Naše každodenní pohodlí tvoří tři základní složky, které se navzájem ovlivňují. Když se nám jich dostává, cítíme se komfortně – žije se nám hezky. První je fyzické zdraví, zdravotně nezávadné prostředí je prvním předpokladem k tomu, aby nám bylo dobře. Snižuje riziko alergií, chrání nás před nemocemi a je pro nás bezpečné. Druhou složkou je snadnější život, nestarejme se, o co nemusíme. Větrání, topení, hlídání vlhkosti, to všechno už dnes umí moderní dům sám. A my máme čas dělat to, co sami chceme. Poslední složkou je psychická pohoda, prostředí, ve kterém trávíme svůj čas, ovlivňuje naše pocity. Když se cítíme v pohodě, je náš den hned hezčí, máme lepší náladu a více energie.

Začtěte se do zábavného komiksu z dílny Sain-Gobain, který vám přiblíží jak to s tím multikomfortem a životní pohodou vlastně je:

O Skupině Saint-Gobain

Saint-Gobain vyvíjí, vyrábí a prodává stavební materiály a řešení, která jsou klíčová pro pohodový život každého z nás a naší budoucnost. Tyto materiály nás obklopují ve všech místech, kde žijeme, a jsou součástí každodenního života: v budovách, dopravních prostředcích, infrastruktuře a v mnoha průmyslových řešeních. Poskytují nám komfort, výkonost, a bezpečnost tím, že řeší výzvy udržitelné výstavby, efektivního využívání zdrojů a změny klimatu

  • €41,8 mld obrat v roce 2018
  • Působí v 67 zemích světa
  • Více než 179,000 zaměstnanců

V České republice působí Skupina Saint-Gobain již od roku 1992. Aktuálně do ní patří 4 společnosti spravující 14 výrobních závodů, 9 značek a více než 4000 zaměstnanců, s obratem přesahujícím 17mld Kč. V ČR Skupina vyrábí a na trh dodává sádrokartony Rigips; izolace Isover, fasády, omítky a podlahy Weber; akustické podhledy  Ecophon; sklo vláknité textilie Adfors / Vertex; litinové trubní systémy PAM; fasádní, okenní a interiérová skla Glassolutions; stroje a abrasiva pro stavebnictví a automobilový průmysl Norton; čelní automobilová skla Sekurit.

Podívejte se na některé referenční stavby v ČR i ve světě, ve kterých byly uplatněny materiály Saint-Gobain: ZDE.     
reklama reklama