Členem Rady je nově firma Sharry Europe, lídr PropTech sektoru v Česku

Novým členem České rady pro šetrné budovy je společnost Sharry Europe, jež se specializuje na inovace a digitální technologie v oblasti real estate. Patří mezi přední tuzemské projekty z oblasti PropTech (Property & Technology), která díky využití moderních technologií přináší na trh nemovitostí revoluční řešení. Sharry má ambici se v Radě angažovat především v pracovní skupině Inovace a technologie.

“Oslovila nás mise Rady, která si klade za cíl mimo jiné změnit způsob, jakým jsou budovy navrhovány a provozovány. Také naše softwarové produkty pomáhají takovou změnu snadno realizovat a správcům, nájemníkům i návštěvníkům budov přinášejí kvalitnější zážitek. V Radě působí mnoho renomovaných firem a těšíme se na spolupráci s nimi i sdílení zkušeností,” popisuje základní motivaci pro vstup do Rady Josef Šachta, spoluzakladatel a ředitel společnosti Sharry Europe.

Sharry dodává svým klientům tři základní produkty. Sharry Workplace nabízí komplexní řešení pro tzv. chytré administrativní budovy. Do jediné platformy integruje přístupové a parkovací systémy, virtuální recepci, mobilní aplikaci na podporu komunity a správu obsahu pro digital signage.

Druhý produkt Sharry Home pak analogicky poskytuje podobné benefity pro uživatele v rezidenčních projektech. Speciálně pro společnost Skanska pak Sharry vyvinulo unikátní a oceňovaný software pro prémiové kancelářské budovy Connected by Skanska.

“Těší nás, že poslání Rady rezonuje nejen u velkých hráčů na trhu, ale zároveň také u dravých projektů, jako je Sharry Europe, které mají potenciál svým novátorským přístupem zlepšit vztah budov ke svému okolí a především pak k lidem, kteří v nich tráví většinu času,” uvedla Simona Kalvoda, výkonná ředitelka České rady pro šetrné budovy.

     
reklama reklama