Green Walk Green Talk: Depozitář Moravské zemské knihovny

Provedeme vás objektem depozitáře knihovny, který je po nedávné rekonstrukci. Seznámíme Vás se specifickými požadavky archivnictví, se kterými se museli architekti ve společnosti Adam Rujbr Architects s.r.o. vypořádat. vypořádat. Jak se jim to podařilo se můžete přesvědčit během exkurze.

Část objektu je pod zemí, část je rekonstruovaná, část je zbouraná a znovu postavená. Většina slouží jako depozitář. Ten má dle zákona o archivnictví předepsanou stálou teplotu a vlhkost 15° +-2 a 50% vlhkost +-5%. Díky tomu byla náročnější technologie – vše je řešeno elektřinou a především vzduchem, jsou zde 3 velké strojovny VZT a 6 tepelných čerpadel.

Zároveň uvidíte některé stavební speciality, jako je provětrávaná fasáda, víceúrovňová hydroizolace s možností sektorové opravy bez zásahu do skladby, odvodněná parozábrana na kontrolní baňky a některé další..

Přihlaste se co nejdříve, kapacita je omezena!

Admission

Členové

400 CZK

Ostatní

950 CZK

Platba proběhne převodem na základě faktury, kterou obdržíte po Vaší registraci. Vezměte prosím na vědomí, že vaše registrace je závazná. Zrušení lze provést zdarma 48 hodin před akcí, poté vám bude účtováno plné vstupné. Kapacita účastníků je omezena. Prosím registrujte se skrze formulář níže, nejpozději do 30. 10. 2022.

Exclusive Members

All Members