Šetrná řešení v praxi: Cirkulární ekonomika - Výběr materiálů

  • Online přes ZOOM

  • Jul 29, 2020 4:00 PM – 6:00 PM

V rámci spolupráce s Českou komorou architektů jsme připravili sérii online debat s názvem „Šetrná řešení v praxi“, jejíž cílem je seznámit architekty s nejnovějšími šetrnými řešeními a jejich praktickým použitím. Dvanáctá ze série debat - Šetrná řešení v praxi: Cirkulární ekonomika - Výběr materiálů se uskuteční 29. 7. od 16:00 online prostřednictvím aplikace Zoom. Debata bude úvodem do problematiky cirkulární ekonomiky a souvislosti s certifikacemi budov a zodpoví otázky týkající se výběru šetrných materiálů. Webinář bude zaměřen na následující témata:

  • Co je EPD materiálů, jak pomůže s výběrem šetrného materiálu, kterých materiálů se to týká a jak to souvisí s certifikacemi
  • Cihla je trvale udržitelný materiál, EPD cihel, dopady stavby na životní prostředí - realizace vs. provoz, doporučení pro navrhování cihlostaveb
  • Koncept „Multi Comfort“  v souladu s certifikacemi LEED, BREEAM, WELL
  • Hodnocení stavby dle kriterií „Multi Comfort"
  • Jak uživatelé vnímají prostředí v dobře navržených a důsledně provedených stavbách

Mluvčí: 

Členové Rady – odborníci v jednotlivých tématech budou sdílet svoje zkušenosti s architekty a projektanty, představí různé možnosti řešení, ukázky případových řešení, případně check list, na co nezapomínat při navrhování. Účastníci budou mít příležitost ptát se mluvčích na konkrétní problémy, či řešení. Cílem série je zvýšení povědomí o řešeních, technologiích a materiálech pro využití při projektování udržitelných budov.

  •  

Další témata série debat budou následovat, sledujte nás dál. Všechny webináře ze série jsou pro členy ČKA honorovány 5 body v rámci celoživotního vzdělávání. Kompletní seznam témat následujících debat včetně předběžných termínů naleznete ZDE.

Akce je zdarma.

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat naši event manažerku:

Kristýna Cabrnochová
E: kristyna.cabrnochova@czgbc.org, M: +420 775 577 496

 

Tato akce je realizována s dotací ze státního rozpočtu v rámci Státního programu na podporu úspor energie na období 2017-2021 - Program EFEKT 2 na rok 2020.

Event´s Partners

Exclusive Members

All Members