FINEP a XPlace spojují síly: Přinášejí projekt U Šárky pro moderní rodinné bydlení

Projekt U Šárky otevírá nové možnosti pro ty, kteří hledají kvalitní a moderní bydlení v bezprostřední blízkosti přírody, ale s veškerým komfortem městské infrastruktury v jedné z nejžádanějších pražských lokalit.

Spolupráce společností FINEP a Arcibiskupství pražského je mimořádnou příležitostí pro sdílení zkušeností, které jdou nad rámec běžného developmentu. „My jsme nabídli zkušenosti a expertízu s přípravou domů a bytů určených pro nájemní bydlení. Velmi rádi teď budeme prohlubovat naše znalosti a zkušenosti s budováním místních komunit, což je oblast, která je Arcibiskupství pražskému i nám blízká,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP.

Pětipodlažní objekt se nachází v projektu U Šárky na Praze 6. Kromě 57 bytových jednotek nabídne také 60 parkovacích stání. První obyvatelé by se do domu mohli nastěhovat již počátkem roku 2026. Hodnota transakce je v řádu stovek milionů korun.

„Nájemní bydlení je pro naši budoucnost jedním z klíčových ekonomických pilířů. Klademe velký důraz na lokalitu, kvalitu stavby, dostupnost škol a služeb v okolí, dopravní síť a v neposlední řadě je pro nás důležitý i partner, se kterým se rozhodneme další nájemní byty pro naši značku stavět. FINEP se svým projektem U Šárky výborně splnil naši představu o nabídce domova pro rodiny s dětmi. Větší byty poblíž bohaté občanské vybavenosti a v blízkosti přírodního parku Divoká Šárka, jistě osloví řadu rodin. Věřím, že v rámci další spolupráce s FINEP nabídneme i další podobně zajímavé projekty,“ vysvětluje Linda Dolečková, ekonomka Arcibiskupství pražského. 

„Vnímáme 57 bytů pro rodiny v projektu U Šárky jako začátek dlouhodobé spolupráce, která zahrnuje také podporu společnosti FINEP sociálním aktivitám, kterým se Arcibiskupství pražské věnuje a se kterými ve FINEPu souzníme. Ostatně i my sami se dlouhodobě aktivně věnujeme podpoře ohrožených dětí a pěstounské péči v České republice,“ doplňuje Tomáš Pardubický.

Projekt U Šárky, navržený pro harmonické spojení s přírodním parkem Šárka, představuje víceetapovou výstavbu bytových jednotek v lesoparku s již vzrostlými stromy, kde nadčasová architektura splňuje energetický standard pro nízké provozní náklady a minimalizaci environmentálního dopadu.    

Exclusive Members

All Members